top of page
Kodlama robotik kursu, maker, makeröğretmen, istanbul
Kodlama robotik kursu, maker, makeröğretmen, istanbul
Kodlama robotik kursu, maker, makeröğretmen, istanbul

Maker Öğretmen ve Yetişkin Eğitimi

1. Adım

İlk  basamağımızda Arduino geliştirici kartı ile tanışıyoruz. Kart ile neler yapabileceğimizi örnekler halinde sunduktan sonra kolaydan zora etkinliklerimizi yapmaya başlıyoruz. Etkinliklerde, mesafe sensörü , ışık sensörü, renk sensörü, sıcaklık ve hareket sensörlerini öğreniyoruz. Ayrıca bu seviyede servo motor ve dc motor kontrolünü öğreniyoruz.

2. Adım

Bu basamakta kendi mobil uygulamamızı geliştiriyoruz. Mobil uygulama örnekleri oluşturuyoruz. Ayrıca Mobil yazılımımız ile Arduino bağlantısını nasıl yaptığımızı öğreniyoruz. Ses ile Arduino kontrolü ve uzaktan arduino kontrol sistemleri yapıyoruz.

3. Adım

Bu seviyede 3d çizim tekniklerini öğreniyoruz. Başlıca 3d çizim programlarını tanıyoruz. 3d çizim etkinlikleri yapıyoruz. 3D tasarımdan 3d yazıcıya giden süreci öğreniyoruz.

4. Adım

Bu seviyede makeblock ile Mbot robotunu tanıyoruz. Ayrıca Mblock programı ile Arduino geliştirici kartını programlıyoruz. Mblock ile mesafe, ışık, ve sıcaklık sensörlerini kullanıyoruz. Bu seviyede düşük bütçe ile ulusal hangi robot olimpiyatlarına katılabileceğimizi paylaşacağız.  Ayrıca derslerimizde maker müfredatını nasıl oluşturacağımızı öğreneceğiz.  

bottom of page