top of page
Maker 216, maker,istanbul,robotik programlama kursu

Biz yaratıcı fikirler ile tasarımlar yaparak, prototipler üreten bir ekibiz. Kodlama ve robotik atölyelerimiz ile  8-16 yaş arası öğrencilere eğitimler vermekteyiz. 

 

Maker 216, maker adaylarına; meraklı, hayal gücü yüksek, yaratıcı yönleri güçlü, ihtimalleri ve çözümleri saptama konusunda başarılı  olarak kendilerini geliştirme fırsatı sunar. Ana hedef, maker ruhu taşıyan bireylerin bu özelliklerini keşfetme ve geliştirme konusunda onları cesaretlendirmektir. 

Maker ruhu taşıyan her bireyin yapma ve ortaya çıkarma isteği, teknoloji ve teknolojinin paylaşım araçları ile kolayca ortaya çıkar. Bu sayede maker fikirden, üretime geçer. Aynı ürünleri oluşturmak yerine farklı ürünler ortaya çıkarırlar. Risk almayı, özgürce karar vermeyi, rekabet yerine paylaşımı, tüketmek yerine üretmeyi ve proje tabanlı iş yapmayı öğrenirler. Böylece dünyadaki sorunları çözmeye yönelik, yenilikçi ürünler elde ederek insanlığa fayda sağlayacak çalışmalarda bulunurlar. 

Maker 216 da maker ruhunu yaşatacak her türlü donanım ve aletler bulunmaktadır. 3 boyutlu yazıcı ile tasarladığınız 3d tasarımı çıkartabilirsiniz.

 

Lazer kesim ile bilim kurgu filmlerinde görmüş olduğumuz ışık kesim teknolojisi ile tanışmış olursunuz. Birbirinden farklı robot kitlerimiz ile otonom görevli robotlar üretebilirsiniz. 3D kalemlerimiz ile üç boyutlu tasarımlar geliştirebilirsiniz. 

Birbirinden eğlenceli Arduino, Raspberry Pi uygulamaları ile akıllı elektronik sistemler üretebilirsiniz.

Maker 216 ,maker,istanbul,robotik programlama kursu

"Tüketmekten üretmeye yönelen, merak dolu, keşfetmeyi seven bir nesil yetişiyor."

bottom of page