top of page
Anadolu Yakası,maker,istanbul,robotik programlama kursu
Anadolu Yakası,maker,istanbul,robotik programlama kursu
Anadolu Yakası,maker,istanbul,robotik programlama kursu

Maker Kış Atölyesi

1. Seviye

Üretmekten keyif alan, hayallerini gerçekleştirmek isteyen Maker adayı bu seviyede ilk kez gerçek bir mikroişlemci kodlayarak akıllı sistemler oluşturmaya başlayacaktır. Maker adayı bu seviyede kodlamanın temel yapı taşlarını öğrenecektir. Ayrıca bu seviyede 2 boyutlu çizime de başlayacaktır.

2. Seviye

Maker adayı artık 2. seviyededir. Bu seviyede sevimli robotumuz MBot ile başlayacağız. Robotumuzun çalışma mantığını ve hareket prensiplerini öğreneceğiz. Ayrıca bu seviyede lazer kesim ile tanışacağız. Maker adayımız bu seviyede 3d tasarım ve tasarım ilkeleri ile tanışacaktır. 3d çizim programını öğrenerek ilk 3d çizimini gerçekleştirecektir.

3. Seviye

Maker adayı bu seviyede M-bot ile otonom görev oluşturmaya başlayacaktır. Çizgi izleyen, labirent çözen robotlar oluşturacaktır. Arduino ile sensörleri kullanarak akıllı elektronik devreler üreteceklerdir. Bir önceki seviyede tanıştıkları 3d çizim programı ile  örnekler çıkarıp bunları 3d printerda çıkaracaktır.

4. Seviye

Maker adayımız ile en eğlenceli ve en keyifli seviyedeyiz artık. Bu seviyede adayımız kendi otonom aracını üretecektir. İlk önce 3d çizim ile aracını tasarlayacaktır. Ardından 3d printerda tasarladığı aracını üretecektir. Arduino ile ileri düzey kodlama sistemlerini kullanarak aracının mekanik aksamını oluşturup kasası ile bağlantısını sağlayacaktır.

bottom of page